Remonty#1

Lato to idealna pora roku na mniejsze lub większe remonty.  Za chwilę poznasz kilka wskazówek i porad jak odmienić swój balkon w prawdziwy raj idealnie nadający się na letnie wieczory.

Najważniejsza jest podłoga, musi być porządnie wykonana . Jedną z tańszych opcji jest położenie odpowiednio  dociętej wykładziny podłogowej pcv zewnętrznej. Jest odporna na zmiany temperatur oraz  łatwa w utrzymaniu czystości.

Nieco droższym rozwiązaniem jest położenie kafelków. Trzeba jednak pamiętać, że zajmie to zdecydowanie więcej czasu.

Dodatkowo warto zainwestować w odpowiednie odprowadzenie wody z balkonu aby letnia burza nie zalała nam całego raju.

Gdy już mamy gotową podłogę możemy puścić wodze fantazji i zacząć urządzanie balkonu. Dla jednych najlepszym rozwiązaniem będzie kupić sklepowe gotowce , dla innych – pobawić się nieco i stworzyć coś niepowtarzalnego.

Europalety od kilku sezonów królują jako alternatywa kupnych ławeczek, stolików, leżanek. Wystarczy je dokładnie wyszlifować, opcjonalnie pomalować i zabezpieczyć lakierem. Aby dodać nieco ciepła najlepiej sięgnąć po tkaniny-pledy, koce,
poduszki.

 

 

 

 

news2
 mix swiatełek

Chcesz dodać odpowiedniego klimatu? Zadbaj o oświetlenie. Możesz użyć świeczek, zamontować lampkę na baterie słoneczne lub prąd. Warto skorzystać z tego co już posiadamy w domu np. ze świątecznych lampek choinkowych (latem leżakujących w piwnicach lub na strychu).

Do tego wystarczy dodać rośliny i nasz mały raj gotowy. Teraz nie pozostaje nic innego jak wziąć dobrą książkę, ulubioną herbatę i rozpocząć relaks. J

Dużo słońca!

M.

 

 

 

mls4