Metoda "na Franka"

Na początku XXI wieku wiele osób zwróciło uwagę na nadzwyczajnie niski kurs Franka Szwajcarskiego. Dla osób starających się o kredyt była to idealna sytuacja aby wziąć pożyczkę w polskim banku ale w szwajcarskiej walucie. Tym bardziej, że polskie banki narzuciły wtedy bardzo wysokie oprocentowania oraz opłaty dodatkowe. Chęć kupna mieszkania na tak atrakcyjnych warunkach sprawiła, że wiele osób zaciągnęło kredyty na 20-30 lat. Niestety 10 lat później wartość franka szwajcarskiego wzrosła dwukrotnie, doprowadzając do fatalnej sytuacji ponad 700 tys. polskich rodzin. Wszystko przez to, że wysokość rat była zależna od sytuacji na rynku walutowym.

Od kilku lat słyszymy w mediach o problemach frankowiczów. Politycy wzajemnie się prześcigają szukając rozwiązania problemu. Niestety są to tylko puste słowa, karta przetargowa, a dla wielu poszkodowanych jest to robienie złudnej nadziei. Dzisiaj wiemy, że pomoc jest możliwa, ale problem trzeba rozwiązać na sali sądowej przy wsparciu najlepszych adwokatów.  

Nasze biuro nieruchomości współpracuje z kancelarią specjalizującą się w sprawach Frankowiczów. Jeżeli i Ty, lub ktoś z Twoich bliskich jest również w trudnej sytuacji-zadzwoń a postaramy się zapewnić bezpieczną przyszłość.

mls4