02 maj 2018

Wilanów na zdrowie

Niby żyjemy w dobie, gdy niemal wszystko można załatwić przez telefon lub Internet. O ile jednak taksówkę bez problemu zamówimy za pomocą aplikacji, a zakupy zrobimy online, to nadal są miejsca, w których trzeba stawić się osobiście.

Szkoła, przedszkole, stacja paliw, przystanek, stacja kolejowa czy metra, przychodnia – i pewnie wiele więcej. To właśnie odległość do nich warto uwzględnić, wybierając lokalizację własnego M.
Szukanie swojego miejsca do życia bywa tyle przyjemnym, co karkołomnym zadaniem. Trzeba wziąć pod uwagę dziesiątki kwestii, dotyczących potencjalnego domu lub mieszkania, jego metrażu, układu, a później wystroju – stylu, wykończenia, wzorów, kolorów, dodatków… Zanim jednak głowę zajmą nam sprawy designu, a ulubioną lekturą staną się katalogi firm wnętrzarskich, musimy podjąć jedną ważną decyzję: gdzie chcemy żyć.

Liczy się bliskość

I już nawet nie chodzi o to, czy będzie to mieszkanie w bloku, apartament, szeregówka czy dom. Najpierw trzeba zdecydować , co bardziej odpowiada naszym potrzebom – miasto, wieś, a może przedmieścia lub dzielnice podmiejskie? Jeśli na to pytanie zdołamy sobie odpowiedzieć, warto dokładniej rozejrzeć się w okolicy. Bo nawet jeżeli chwilowo zupełnie nie są nam potrzebne przedszkole czy szkoła, niewykluczone, że za parę lat sytuacja odwróci się o sto osiemdziesiąt stopni. O ile przy wynajmie mieszkania nie jest to wielki problem – można wszak niemal od razu zmienić lokalizację – o tyle, kiedy wymarzone mieszkanie należy do nas, sprzedaż może zająć więcej czasu. Wiadomo, że firmy pojawiają się i znikają, ale jest kilka bazowych instytucji, za których sąsiedztwo może nam w przyszłości znacznie ułatwić życie.

Szlachetne zdrowie…

Do takich bez wątpienia należą przychodnie, kliniki, szpitale i centra medyczne. Kto kiedykolwiek borykał się z problemami zdrowotnymi, wie doskonale, jakim skarbem jest dobry lekarz w pobliżu. To zdecydowanie wielki plus, jeśli chodzi o lokalizację domu czy mieszkania. Nie tylko zresztą dla osób starszych, które siłą rzeczy częściej korzystają z usług medycznych, ale także dla rodzin z dziećmi, którym nie raz trzeba pomóc jak najszybciej.
Wilanów ma w tym temacie sporo szczęścia. W samej tylko dzielnicy funkcjonują cztery publiczne zakłady opieki zdrowotnej. Przy ulicy Klimczaka 4 działa Przychodnia Lekarska dla Dzieci, przy Kolegiackiej 3 Przychodnia Lekarska, w której pracują interniści, ginekolodzy i stomatolodzy, a przy Przyczółkowskiej 33 można skorzystać z usług internisty, pediatry, stomatologa, ginekologa, a także z pomocy rehabilitantów. W przychodni przy Wiertniczej 81 można natomiast umówić dziecko do pediatry.

Prywatne ręce

Na tym jednak nie koniec, bo Wilanów upodobali sobie również właściciele niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej. Są więc prywatne przychodnie lekarskie, przychodnie i poradnie dla dzieci, specjalistyczne przychodnie, prywatne szpitale, centra medyczne. Niektóre z nich są ściśle wyspecjalizowane, na przykład ukierunkowane na opiekę nad przyszłymi mamami oraz ich pociechami, inne oferują opiekę nad dziećmi już od wieku noworodkowego aż po osiemnasty rok życia. Pod tym względem dzielnica wypada więc naprawdę dobrze.

mls4